Předpoklady pro práci na live chatu

Pro práci vystupujícího na livechatu není třeba žádné speciální kvalifikace. Jediným požadavkem je věk nad 18 let doložený občanským průkazem. Na chatu mohou pracovat všechny plnoleté ženy, muži, transsexuálové, páry a dokonce i skupiny. Chaty jsou otevřené i všem sexuálním orientacím a legálním fetišům. Registrace probíhá online a tak začít pracovat můžete během pár hodin. Doporučujeme však také určitě pročíst informace na tomto webu. Vyvarujete se spoustě chyb, ušetříte si čas i tápání a předejdete zklamání z nezdaru. Zde je přehled nezbytného vybavení.

Nutné výbavení pro práci modelky před kamerou online

Nezbytné výbavení

Práci na live chatu jde díky svému formátu skvěle dělat přes internet z domu. Je třeba zajistit minimální technické vybavení, bez kterých se žádná začínající modelka neobejde. Kromě legálního věku, je to internetové připojení a počítač s webkamerou nebo chytrý telefon. To je pro začátek vše.

Internetové připojení

Internetové připojení je pro kvalitu vysílání erotické show klíčové. Stále větší a lepší obrazovky s jemnějším rozlišením umožňují zobrazovat videa v ohromující kvalitě. Na videochatu to znamená více detailů i vzrušení a lepší uživatelský zážitek, za který jsou diváci víc ochotni platit. Je škoda tohoto potenciálu maximálně nevyužít. Vysoká kvalita obrazu znamená velké množství dat, které jsou třeba k divákům včas dostat. A k tomu je třeba mít vysokorychlostní internet.

Dobrá zpráva je, že se zvětšováním kvality zobrazovacích zařízení jde i trend zvyšování rychlosti poskytovaného internetového připojení. Většina aktuálních nabídek internetového připojení by měla pro práci modelky na livechatu již bez problémů vyhovovat.

Pro streamující modelku je však důležitým parametrem připojení odchozí rychlost - upload. Většinou je uváděna až na druhém místě, protože pro běžného zákazníka není tak důležitá jako rychlost stahování. Pro vysílání z domu je to však klíčový parametr. Dobré je si také při stanovování rychlosti uvědomit, že vaše spojení mohou brzdit ostatní uživatelé používající stejné internetové připojení.

Kvalita streamu a doporučená odchozí rychlost

  • 2 Mb/s upload a méně pro SD kvalitu
  • 5 Mb/s upload pro FullHD kvalitu (1920 x 1080 rozlišení)
  • 25+ Mb/s upload 4K nebo pro vysílání na více chatech současně

Rychlejší internet se v tomto byznyse vždy počítá! Znamená vyšší kvalitu obrazu, plynulejší vysílání bez sekání a více spokojených diváků. Pro začátky vám postačí internetové připojení s uploadem do 2Mb/s. Zkušené modelky vysílající na několika serverech současně se neobejdou bez vyhrazeného internetového připojení s odchozí rychlostí desítek až stovek mega. Měla by to být jedna z prvních investic, pokud práci na livechatu chcete dělat skutečně dobře a seriózně vydělávat. Vynaložené peníze navíc v řádu stokorun měsíčně se vám mnohonásobně vrátí téměř okamžitě.

Test rychlosti připojení

Rychlost svého internetového připojení si můžete změřit např. na webu ČTÚ: https://nettest.cz/cs/Test. Ve výsledcích by vás měla zajímat především rychlost vkládání (upload).

Počítačové vybavení

Streamování živého videa nepatří k nejnáročnějším úkolům pro počítač. Není proto třeba žádný extra výkonný PC. V zásadě každý dnešní počítač by měl vysílání přes webkameru odbavit s dostatečnou rezervou. Opět ale platí, lepší počítač, kvalitnější vysílání a méně potenciálních problémů. Není důležité, jestli máte stolní počítač nebo laptop, oboje lze stejně dobře použít. Samozřejmě laptop s integrovanou webkamerou má tu výhodu, že je mobilní a lépe se s ním manipuluje, když např. potřebujete změnit úhel kamery. Ani to však není ideální jak po čase asi zjistíte.

V případě, že budete chtít pracovat pro více chatů současně, tak pro vás bude důležitá i informace, že jeden počítač zvládá stream z webkamery orientačně posílat nanejvýš na 3 servery současně. Může to být víc i míň, konkrétně to bude záležet na kvalitě vysílání, konfiguraci PC i internetu...

Místo počítače lze ke streamování také používat tablet nebo smartphone. Jednoduše se přes internetový prohlížeč přihlásíte ke svému účtu vystupujícího, povolíte serveru využívání kamery a mikrofonu a můžete vysílat.

Webkamera

Poslední věcí z vybavení, bez kterého se žádná modelka při práci na live chatu neobjede, je webkamera. Ve skutečnosti lze webkameru digitálním foťákem, nebo videokamerou, ale tato možnost vyžaduje trochu víc technických schopností a nastavování. Live chat je především vizuální show a právě na webkameře bude záležet kvalita vaší show. Kamera vlastně zastupuje divákovy oči a nevyplatí se zde proto šetřit. 

Většina nových modelek ze začátku využívá integrovanou kameru ve svém notebooku. Na začátek je to dobrá volba. Dříve či později si ale pořídí webkameru externí. S externí webkamerou se daleko svobodněji manipuluje, lze ji snadno vzít do ruky nebo upevnit na polohovatelný držák a nabízet divákům lepší záběry ze své show. Kvalita obrazu a optické vlastnosti jsou u externích webkamer také daleko lepší, než u kamer integrovaných v laptopu. Společně s rychlým internetem jde o další věc, kterou si profesionální camgirl z vydělaných peněz pořizují nejdříve. 

Standardním rozlišením webkamery pro live streaming je full HD, rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Ceny full HD webkamer se pohybují od 500 - 2000 Kč. Webkamery s 4K rozlišením a pokročilejšími funkcemi jako otáčení a zoomovaní pomocí dálkového ovladače stojí kolem 5 - 6 tis Kč. Zoomování lze však snadno nahradit flexibilním držákem kamery za pár stovek.

Svou webkameru udržujte v dobré kondici. Čočka by měla být neustále čistá. Někdy i sebemenší nečistota na objektivu zapříčiní špatné zaostřování a rozmazávání obrazu.

Výbava profesionální camgirl

Počítač, internet a webkamera jsou nezbytný základ, bez kterého práci na chatu nelze začít dělat. Bez dalších věcí se hlavně v začátcích asi obejdete, jestli však chcete v oboru držet krok s nejlepšími a prosadit se v konkurenci ostatních modelek, dříve či později zjistíte, že je toho mnohem víc bez čeho nelze práci na live chatu dobře dělat. Dále uváděné vybavení vám pomůže vaši show posunout na vyšší úroveň - povede ke zatraktivnění a zkvalitnění show nebo vám usnadní účinkování před webkamerou.

Světlo

Osvětlení může být rozdílový faktor mezi dobrou a špatnou show. Live chat je ze všeho nejvíc vizuální podívaná, ve které světlo hraje zcela zásadní roli. Nedostatečné osvětlení už nezachrání ani sebelepší kamera. Začínající modelky často doplatí na to, že jejich show není mezi ostatními atraktivní právě kvůli špatnému osvětlení. Tmavý náhled show, na kterém není na první pohled nic zřetelné, mezi ostatními nezaujme a místnost trpí malou návštěvností. Při show samotné to platí stejně - diváci odchází jinam.

Kromě běžného osvětlení místnosti je proto dobré přidat i další extra světlo na přisvícení scény. Ideální možností je při vystoupení používat studiové světlo (ideálně 2 a umístit je dopředu z každé strany jedno). Rozptýlené světlo zajistí, že na scéně nebudou ostré stíny, které působí rušivě. Dostupnější alternativou a zároveň i méně náročnou na prostor může být prstencová lampa na polohovatelném držáku s webkamerou umístěnou uprostřed.

Stále oblíbenější jsou také různé barevné světla a dekorace na pozadí. Pomáhají s navozením atmosféry a zatraktivní náhled vaší show, která je mezi ostatními výraznější a přitáhne víc pozornosti.

Sexy outfit

Žádná zkušená live chat modelka se během show neobejde ani bez sexy prádla. Vzrušující oblečky víc než cokoliv jiného dokáží navodit správnou atmosféru a nažhavit diváky.

Při výběru chatovacího outfitu můžete naplno nechat průchod svým erotickým fantaziím a představám jak se udělat svůdnou a sexy. Cam girl by měla mít více kousků pohodlného erotického prádla, ve kterém se bude cítit dobře. Můžete pořídit další odvážné kousky jako punčochy, podvazky, punčocháče, minisukně, body, legíny atp. Ještě odvážnější holky během show vystupují celé v kostýmech různých postav tzv. cosplay. Mnohdy však mezi stovkami polonahých holek v sexy prádélku dokáže víc zaujmout sexy zadek v upnutých džínách nebo obtažené triko s výstřihem. Někdy méně nahoty umí probudit divákovy touhy a fantazie daleko lépe, než nahá modelka zcela bez tajemství. Je proto dobré i s oblečením na live chatu experimentovat a zkoušet.

Erotické hračky

Další pomůckou, která podstatnou mírou pomůže zatraktivnit vaši show na live chatu jsou různé sexuální pomůcky. Uživatelé chatu si mnohdy rádi připlatí za možnost sledovat modelku při hrátkách s různými erotickými hračkami.

Při nákupu sexuálních hraček se nevyplácí šetřit. V sázce je především vaše zdraví, spolehlivost a také výdrž pomůcek. Profi modelka by ve své sbírce měla mít dildo, vibrátor případně masážní hlavu a anální kolík. Hračky používejte společně s lubrikanty a po použití je nezapomeňte vždy dobře umýt.

Lovense - interaktivní erotické hračky

Interaktivní erotické hračky jsou speciální erotické pomůcky, které přes internet za peníze mohou ovládat návštěvníci vaší místnosti. Hračky během show fyzicky "zhmotňují" interakci mezi modelkou a divákem a jsou proto velmi populární. Existují camgirls, u kterých právě platba za kontrolu interaktivního vibrátoru tvoří většinu jejich výdělku.

Interaktivní sexuální pomůcky mají navíc skrytou anténu, se kterou přes bluetooth komunikují s počítačem resp. s chatovacím programem. Vždy když některý z návštěvníků přihodí předem danou částku, program informuje vibrátor a ten se na předplacený čas aktivuje. V závislosti na přihozené částce lze ovlivňovat délku, vzor i intenzitu vibrací.

Nejoblíbenější výrobce interaktivních erotických hraček je společnost Lovense. V nabídce má několik druhů přes internet ovládaných sexuálních pomůcek pro ženy i pro muže. Jejich hračky mají skvělou podporu téměř u všech live chatů, jdou snadno integrovat a je tak snadné je nastavit a začít používat. Na chatu je zdaleka nejpoužívanější Lovense Lush, který má téměř každá modelka na chatu. Pořídit se dá za cenu kolem 2800 Kč.

Šukací stroj (Fucking machine)

Vizuálně ještě atraktivnější pomůckou, která umí modelce vygenerovat ještě mnohem víc peněz, která ale nejspíš nebude pro každého, je tzv. šukací stroj. Jde o mechanickou konstrukci, na kterou lze připnout dildo, které diváci ovládají svými příhozy. Zařízení funguje na stejném principu jako interaktivní vibrátor výše. Šukací stroj lze pořídit za cenu kolem 20 tis. Kč.

Bezdrátová klávesnice a myš

Zamotané dráty a kabely už asi každému mnohokrát zkomplikovaly život. Situace, do které se už vůbec nepotřebujete dostat během své show. Psát do chatu a ovládat počítač přímo z postele je daleko příjemnější s bezdrátovou myší a klávesnicí. Proto většina modelek na live chatu využívá komfortu, který bezdrátová myš a klávesnice při práci přinášejí.

Další vybavení

Další vybavení, které se vám při práci před webkamerou může hodit je také kvalitní externí mikrofon. Ten se vyplatí modelkám, které s zákazníky především mluví namísto odepisování do chatu. Mikrofon dokáže ušetřit spoustu času, který modelka muže věnovat show.

Pravděpodobně se taky asi neobejdete bez různých stativů a držáku na kameru, světla případně i mikrofon. Také zkuste do záběru kamery dostat i nějaké dekorace a osobní předměty. Ty učiní vaši show osobnější a umí skvěle posloužit při navazování konverzace.